• بازگشت مجموعه تابلو عکسهای نمایشگاه “به من نگاه کن” زنده یاد عباس کیارستمی 

طبق اعلام جبرئیل نوکنده، مدیر موزه ملی ایران، مجموعه تابلو عکس‌های نمایشگاه “به من نگاه کن” روز سه شنبه ۱۶ مردادماه به بهمن کیارستمی فرزند استاد کیارستمی تحویل داده شد. این آثار همزمان با جمع آوری آثار موزه لوور توسط تیم متخصص بسته­بندی شده و با همراهی نماینده یگان حفاظت موزه ملی ایران روز سه شنبه ۱۶ مرداد ماه به خانه استاد منتقل شد.

 لازم به ذکر است همزمان با برگزاری نمایشگاه “موزه لوور در تهران” تعداد ۲۴ تابلو عکس از مجموعه آثار زنده­ یاد عباس کیارستمی تحت عنوان “به من نگاه کن” به نمایش درآمد. این مجموعه شامل عکس­هایی است که در طول سال­های ۱۳۷۴ تا ۱۳۹۰ در تالارهای نقاشی و مجسمه­های موزه لوور گرفته شده است. در این تصاویر کیارستمی به ثبت لحظات ارتباط بازدیدکنندگان با آثار پرداخته که برای نخستین بار در موزه ملی ایران به نمایش درآمد. کیارستمی با استادی تمام از یک اثر هنری، اثر جدیدی خلق کرد و از زاویه ای نو ارتباط با آثار موزه ای را معنا بخشید.

طبق گفته مدیر موزه ملی ایران در مدت زمان برگزاری نمایشگاه، در مجموع تعداد ۲۵۱۶۹۰ نفر از این نمایشگاه بازدید کردند که تعداد ۲۴۸۹۴۵ ایرانی و بقیه از سایر ملیت­ها بودند.  وی افزود این نمایشگاه بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

جبرئیل نوکنده همچنین گفت، استقبال بی سابقه هموطنان ما از این نمایشگاه علاوه بر این که درک عمیق آنها نسبت به رویدادهای مهم فرهنگی و توجه ویژه به مفاخر قدیم و معاصر عرصه فرهنگ و ادب این سرزمین را نشان می­دهد، عامل موثری در ارتقا سطح فرهنگ بازدید از موزه ­ها است.

نوکنده در خاتمه از خانواده محترم کیارستمی که در برگزاری این نمایشگاه، موزه ملی ایران را حمایت کردند و همچنین از هنرمندان و اهالی فرهنگ که از این نمایشگاه استقبال شایانی به­ عمل آوردند، قدردانی کرد.

این نمایشگاه در فاصله زمانی چهاردهم اسفند ۱۳۹۶ تا ۸ مرداد ۱۳۹۷ در موزه ملی ایران برگزار شد.

وبگاه موزه ملی ایران در پیام رسان سروش

https://sapp.ir/irannationalmuseum.official

Scroll