• نمایشگاه نقش برجسته و طراحی کودکان از نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید

به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران، این نمایشگاه ماحصل  کارگروهی هنرجویان ۵تا ۹ ساله ای است که هم زمان با برپایی نمایشگاه تک اثر ” نقش برجسته سرباز هخامنشی استردادی از آمریکا” در موزه ملی ایران  وبه مناسبت روز جهانی کودک به بازدید آن در موزه ایران باستان آمدند و ضمن آشنایی با سرگذشت این سرباز ایرانی، یافته های خود را دریک کارگاه هنر های تجسمی با مربیگری  الهام خسروی  نقش زدند. این نمایشگاه متشکل از ۵۶ کارهنری شامل ۳۷ نقش برجسته با گل رس  و ۱۹عدد تابلو طراحی با روان نویس است.
بنا به این گزارش، این کودکان در این کارگاه ضمن آشنایی با قصه یک میراث استردادی و به قول خودشان بسیار هیجان انگیز، توانستند این معانی جدید خود را در قالب آثار هنری به مرحله ظهور برسانند. دست ساخته هایی که تواناییهایشان را دردرک و دریافت مفاهیم موزه وآثار تاریخی فرهنگی بیشتر از پیش به نمایش می گذارد. در بازدید از این آفریده های هنری آن چه بسیار خودنمایی می‌کند دنیای خلاق و اثر بخشی است که حکایت از میراث گران بها و پرافتخاری دارد که شکوه و صلابتش توسط کودکان این سرزمین با تمام حس هایشان بدون هیچ محدودیتی کشف و در قلب و روحشان نهادینه شده است.
شایان ذکر است، این نمایشگاه به همت موزه ملی ایران ، موزه مجازی بین المللی هنرکودک و آموزشگاه هنرهای تجسمی بادبادک شکل گرفته و از روز ۱۳ آبان ۱۳۹۷هم زمان با روز دانش آموز گشایش یافته و تا ۱۸ آبان از ساعت ۹ الی ۱۷ پذیرای علاقمندان خواهد بود.

وبگاه موزه ملی ایران در پیام رسان سروش

https://sapp.ir/irannationalmuseum.official

 

Scroll