• استقبال بیش از ده هزار نفر از برنامه “شبی با موزه” در موزه ملی ایران

شامگاه چهارشنبه ۷/فروردین/ ۱۳۹۸ چهارمین “شبی با موزه” در موزه ملی ایران با همکاری میراث استان تهران و شهرداری منطقه ۱۲ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران، این برنامه از ساعت ۱۹ تا ۲۳ به شکل تورهای تخصصی موضوعی برگزار شد و  شامل بازدید رایگان از موزه ایران باستان، موزه باستان شناسی و هنر دوران اسلامی ایران، نمایشگاه میراث باستان­شناسی تهران، نمایشگاه گزیده­ای از چهار دهه کشفیات باستان­ شناسی ایران و نمایشگاه باستان­شناسی و هنر سرزمین هلند بود که همراه با تورهای تخصصی و توضیحات کارشناسان موزه از جمله مدیر موزه ملی ایران و اساتید برجسته باستان شناسی و تاریخ هنر برگزار گردید.

متخصصین موزه ملی ایران و کارشناسان میهمان در طی این برنامه علاوه بر راهنمایی کلی، بخشهای مختلف موزه را با تمرکز بر بیست موضوع خاص برای بازدیدکنندگان توضیح و تشریح کردند. از موضوعات این تورهای تخصصی می توان به انسان­های نئاندرتال در زاگرس، آغاز تولید سفال در ایران، مومیایی طبیعی انسان (مرد نمکی)، میراث باستان­شناسی تهران در موزه ملی ایران ، مرد مومیایی اکسلورموند هلند اشاره کرد.

غرفه کودکان و نوجوانان نیز با نقاشی تخم مرغ های سفالین رنگی نوروزی توسط میهمانان کوچک این موزه در شبی با موزه ملی ایران همراه بودند.

در کنار این برنامه نوروزگاه اقوام ایرانی نیز با برنامه های مختلفی از جمله مراسم آیینی آگری نوروز (آتش نوروزی)، مراسم آیینی برداشت محصول بختیاری، مراسم سنتی عروس بختیاری، نمایش آیینی شکرگزاری کرمانجی، موسیقی بیلاندانه کردی، موسیقی محلی لری و تلفیقی اقوام ایرانی برگزار شد.

لازم به ذکر است تعداد ۱۰۱۵۸نفر دراین برنامه از موزه ملی ایران بازدیدکردند.

وبگاه موزه ملی ایران در پیام رسان سروش

https://sapp.ir/irannationalmuseum.official

 

Scroll