• بازدید متفاوت از موزه ملی ایران در وبگاه آپارات 
به دنبال شیوع بیماری کرونا ویروس و اعمال محدودیت در ترددها و بازدید ازموزه‌ها، موزه ملی ایران تصمیم گرفت تا ویدیوهای مربوط به حوزه فعالیت های خود را در شبکه اجتماعی پرمخاطب آپارات بارگذاری کند تا علاقمندان بتوانند از طریق این وبگاه به آن ها دسترسی داشته باشند.
جبرئیل نوکنده رییس کل موزه ملی ایران با اعلام این خبر گفت : شیوع بیماری کرونا منجر به تغییر شکل بسیاری از فعالیت های معمول و روزمره اجتماعی شده و با توجه به تعطیلی موزه‌ها، بازدید سنتی فعلن امکانپذیر نیست و یا با مشکلات بسیاری مواجه شده است، لذا در این شرایط مانند سایر موزه های جهان نیازمند تغییر نگرش هستیم .
وی با بیان اینکه “چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید “حضور موزه ملی ایران در فضای مجازی را فرصتی مناسب ارزیابی کرد که دوستداران و علاقمندان می توانند ضمن بازدیدی متفاوت با فرهنگ، هنر و تمدن غنی ایرانی آشنا شده و از آموزه‌های فرهنگی آن بهره مند شوند.
وی، تلاش موزه ملی ایران را در خصوص بهره‌مندی از قالب‌های متنوع رسانه‌های اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: با بهره‌گیری از ظرفیت خدمات اشتراک‌گذاری ویدئویی آپارات ضمن معرفی موزه در این وبگاه اقدام شده و تلاش داریم با بارگذاری متنوع ویدئویی مخاطبین عزیز در منزل خود موزه را بازدید کنند.
وی در تشریح این برنامه ها گفت: معرفی اشیای موجود در موزه ملی ایران، رویدادهای فرهنگی گذشته و برنامه های جاری بر روی سایت آپارات بارگذاری خواهد شد .
به گفته نوکنده، بارگذاری این کلیپ ها به تازگی آغاز شده و انتظار می رود استقبال خوبی از این اقدام صورت بگیرد.
رییس کل موزه ملی ایران با تاکید بر اینکه تعداد آثار بارگذاری شده به مرور ارتقا پیدا خواهد کرد ، افزود: در این راستا برنامه‌های متنوع مانند بازدید زنده نیز در دستور کار قرار گرفته که متعاقبا اعلام می شود.
وی خاطرنشان کرد: محتواها به صورت مستقیم توسط موزه ملی ایران بر روی سایت آپارات بارگذاری می شود و علاقمندان برای دسترسی به کلیپ های بارگذاری شده می توانند به نشانی https://www.aparat.com/irannationalmuseum مراجعه نمایند.
Scroll