• بازدید مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از موزه ملی ایران

رافائل گروسی، مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حاشیه سفر دیپلماتیک خود به تهران به همراه بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل سازمان انرژی اتمی، هیئت همراه و با حضور امید کمالوند معاون اجرایی موزه ملی و فیروزه سپیدنامه رییس موزه ایران باستان از موزه ملی ایران بازدید کرد.
گروسی طی این دیدار و بازدید از موزه ایران باستان، با بخشی از سیر تاریخ و تمدن هزاران‌ساله ایران آشنا شد. مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از آثار مختلفی از جمله سفال پویا‌نمایی شهر سوخته، آثارجیرفت، شوش، تالار هخامنشی، تندیس بزرگ‌زاده اشکانی و مرد نمکی دیدن کرد. گروسی طی این بازدید علی رغم فرصت محدود با سوالات و اظهار نظر علاقه فراوان خود را نسبت به فرهنگ و تمدن کهن ایرانی ابراز نمود.
در پایان مولاژی از منشور کوروش؛ به رسم یادبود به رافائل گروسی تقدیم شد که ترجمه محتوای آن وی را تحت تاثیر قرار داد. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز به رسم یادبود در دفتر موزه ایران باستان نوشت: «فرصت بازدید از این موزه منحصر به فرد و آشنایی با تاریخ طولانی تمدن کهن ایران باعث افتخار من است”.
شایان ذکر است رافائل گروسی دومین مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که از موزه ملی ایران بازدید کرده و پیش از این موزه ملی در هفتم آبان ۱۳۹۶ میزبان یوکیا آمانو، مدیر پیشین این آژانس بود.

Scroll