• *روز جهانی کودک در موزه ملی ایران*

موزه ملی ایران در حالی به استقبال روز جهانی کودک رفت که موزه باستان شناسی و هنر دوران اسلامی با صدای هیاهو و اشتیاق بچه ها روز متفاوتی را تجربه می کرد. ویژه برنامه های کودکان که از اولین روز هفته ملی کودک با برنامه های متفاوت و متنوعی متناسب با عناوین این روزها ترتیب داده شده و بیشتر به تورهای بازدید و برنامه های کارگاهی اختصاص داشت. دیروز مصادف با روز جهانی کودک موزه ملی ایران میزبان بیش از صد و پنجاه کودک ایرانی از ۵ سال تا ۱۰ ساله از پنج مرکز آموزشی بود که برای شرکت در ویژه برنامه این روز بودند.

*تجربه روزی پر نشاط در موزه ملی ایران*
برنامه اختصاصی جُنگ ویژه کودکان بود که با همیاری ستاد گردشگری شهرداری تهران ترتیب یافت و شامل قسمت های مختلفی همچون سرودخوانی، برگزاری مسابقه، نمایش، اجرای حرکات اکروباتیک، شاهنامه خوانی کودکان بود. جبرییل نوکنده رییس کل موزه ملی ایران در این خصوص گفت: برای برگزاری مطلوب برنامه از مشارکت ستاد گردشگری شهر تهران بهره برده ایم و سعی شد تا از برگزاری کلیشه ای برنامه ها پرهیز کنیم.

*آینده را باید ساخت*
پارسا قاضی کم سن ترین هنرمند امروز با برگزاری کارگاه آموزشی خراطی اقدام به نمایش نحوه ساخت نمونه آثاری از موزه ملی ایران پرداخت و با کودکی خود استقبال ویژه ای از کودکان و نوجوانان و بزرگسالان حاضر در موزه ملی ایران داشته و شعار روزجهانی کودک امسال را معنای خاصی بخشید: آینده را باید ساخت.
آقای جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران که برای شرکت در جلسه ای مهمان موزه ملی ایران بود به همراه جبرییل نوکنده رییس کل موزه ملی ایران از این کارگاه بازدید کردند.

*میراث باستان شناسی اسپانیا در هیاهوی کودکان*
امروز فضای نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا میزبان بازدیدکنندگان کوچکی بود که با فرهنگ ملت دیگری آشنا شدند.

*نمایشگاه نقاشی” کودکان ایران میزبان باستان شناسی میراث اسپانیا” *
هم زمان با گشایش نمایشگاه “میراث باستان شناسی اسپانیا” آثار نقاشی کودکان ۶ و ۹ ساله که یکی از آثار را سوژه خود قرار دادند در قالب نمایشگاه مجزایی به نمایش گذاشته شده و به شدت مورد توجه بازدیدکنندگان ویژه این روزها قرارگرفته است.

*نمایشگاه سرزمین باران و بارشی از خلاقیت کودکان*
این نمایشگاه نیز که به همت آموزشگاه هنرهای تجسمی سرزمین باران شکل گرفته در برگیرنده بیش از ۲۰۰ اثر از کودکان و نوجوانان عزیز هنرمند در مقاطع سنی مختلف بوده که در پروژه های آموزشی خود دست به ابتکار و بیان اندیشه هایشان کرده اند.

*حضور دانش آموزان فرانسوی در نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا، صلح و همنشینی ملل*
نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا امروز مهمانان ویژه ای دیگری هم داشت. ۲۵ دانش آموز مدرسه فرانسوی های تهران با همراهی دکتر حسین عزیزی رییس بخش پیش از تاریخ موزه ملی ایران از نزدیک شاهد ۳۵۰ هزار سال پیشینه کشور اسپانیا شدند. جبرییل نوکنده ضمن ابراز خوشحالی از این رویداد گفت: این اولین باری بود که دانش آموزان سایر ملل در قالب اردوی مدرسه به بازدید نمایشگاهی در موزه ملی ایران آمدند.

 

وبگاه موزه ملی ایران در پیام رسان سروش
https://sapp.ir/irannationalmuseum.official

 

 

 

Scroll

ابزار دسترس پذیری