• عیدانه موزه ملی ایران برای افراد دارای آسیب‌های بینایی
سایت

افراد دارای آسیب‌های بینایی از این پس می‌توانند از وبگاه موزه ملی ایران استفاده نمایند.

جبرییل نوکنده رییس کل موزه ملی ایران با اعلام این خبر افزود: ایجاد  شرایط و تسهیلات برای    بازدید آسان و خاطره‌انگیزدربرگیرنده تمامی گروه‌های بازدیدکننده از اهم وظایف تمامی موزه‌ها بوده و موزه مادر کشور نیز در همین راستا تلاش دارد تا اقدامات مناسبی برای مخاطبین دارای آسیب‌های بینایی داشته باشد. وی ادامه داد: در آستانه سال نو دسترس‌پذیری این عزیز ان به وبگاه موزه ملی ایران و مطالب مندرج درآن امکان‌پذیر شده است.

رییس کل موزه ملی ایران خاطر نشان کرد: موزه ملی ایران در صدد تقویت و توسعه زیرساخت‌های لازم برای تمامی طیف دارای آسیب‌های جسمی و حرکتی بوده و در پروژه های بازسازی موزه ایران باستان نیز در این خصوص پیش‌بینی‌های مهمی صورت گرفته است.

به منظور استفاده از این امکان جدید در  وبگاه موزه مادر کشور که در بخش فارسی راه‌اندازی گردیده نیاز به هیچ گونه دستگاه خاصی نبوده و  کاربران گرامی کافی است تا اقدام به نصب مرورگر مایکروسافت اِج کرده  (Microsoft Edge) و یا در صورت تجهیز  دستگاه به این مرورگر، تنها نیاز به بروزرسانی آن به آخرین نسخه موجود است. سپس با مراجعه به وبگاه و فشردن نمادی به شکل آدمک آبی در قسمت سمت راست  بالای صفحه از کلیه موارد امکان بازدید فراهم می آید.

یادآور می‌گردد بازدیدکنندگان دارای آسیب‌های بینایی میتوانند با مراجعه به موزه ملی ایران از نمایشگاه لمس‌تاریخ واقع در موزه ایران باستان و همچنین بخش اختصاصی این عزیزان در این موزه با فرهنگ، تمدن و هنر ایران در دوره های مختلف آشنا شده و  با لمس نمونه‌های بازآفرینی شده آثار موزه ملی ایران میراث فاخر سرزمین خود را  به نظاره و تامل بنشینند.

Scroll

ابزار دسترس پذیری